Szkolenie i egzamin na prowadzenie górskich wycieczek narciarskich

SKPS Wrocław zaprasza zainteresowanych przewodników sudeckich do wzięcia udziału w jednodniowym szkoleniu i egzaminie z prowadzenia górskich wycieczek narciarskich. Odbędzie się on 14.01.2023 (sobota) na Ziemi Kłodzkiej (dokładne miejsce zostanie doprecyzowane zależnie od warunków śniegowych). Do egzaminu można podejść na nartach biegowych (równocześnie w Karkonoszach odbywać się będzie egzamin na nartach skiturowych, jednak tam już wyczerpał się limit miejsc). To na jakich nartach jest zdawany egzamin nie ma znaczenia w późniejszej pracy – prowadzić wycieczki można zarówno na biegówkach, skiturach, śladówkach, telemarkach itp.

UWAGA! To NIE jest nauka jazdy na nartach – szkolenie jest skierowane dla osób które już swobodnie poruszają się się na nartach w terenie górskim

Koszt uczestnictwa to 50zł, dla członków stowarzyszenia SKPS Wrocław 30zł. Prowadzi Grzegorz Płoska – przewodnik sudecki II klasy, przewodnik narciarski, instruktor narciarstwa biegowego.

Formularz zapisów: https://forms.gle/DFPdXoHrxZANjR3p7

Obowiązuje limit miejsc, decyduje kolejność zapisu.

Zgodnie z polskim prawem do prowadzenia wycieczek na nartach w górach uprawnieni są wyłącznie przewodnicy górscy na dany obszar, którzy posiadają w legitymacji wpis o możliwości prowadzenia wycieczek narciarskich. Reguluje to § 9. rozporządzenia w sprawie nabywania uprawnień przewodnika górskiego (Dz.U. 2014 poz. 868).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.