Kolejna wieża w Sudetach

Niemalże jak przed ponad stu laty, mamy gorączkę stawiania wież na śląskiej części gór. Kolejna zapowiedziana została na szczycie Wielkiej Kopy w Rudawach Janowickich. Ma to być część projektu transgranicznego. Po stronie polskiej ma powstać pętla łącząca wieżę z kolorowymi jeziorkami i atrakcjami po stronie czeskiej.

c132d0a3738ff0b61f452767ffe26eed

Projekt wyraźnie nawiązuje do niedawno otwartej wieży na Borowej oraz ścieżek-wież widokowych na czeskiej stronie (Stezka v oblacích, Stezka korunami stromů).

Ma to tworzyć pewien system, chcemy, żeby powstała pętla łącząca Wielką Kopę, Kolorowe Jeziorka, przełęcz i atrakcję, która powstanie u czeskiego partnera. Będą to trzy kaskadowe jeziorka, w których będzie można się kąpać, a dzieci będą mogły regulować przepływem wody w kaskadach. Podobne jeziorka znajdują się w Mladych Bukach. Wieża na Wielkiej Kopie ma się stać punktem centralnym po naszej stronie, od niej będą biegły na Przełęcz Okraj i do Czech szlaki piesze i rowerowe, które już dziś częściowo istnieją, ale zostaną odtworzone, ponownie oznakowane i wyposażone w mała infrastrukturę turystyczną dla odwiedzających. Chcemy stworzyć jednolity system komunikacyjny, głównie z myślą turystach podróżujących rowerem i samochodem – mówi Arkadiusz Wierciński, kierownik wydziału gminy Kamienna Góra zajmującego się projektem.

Przewidywany termin wykonania inwestycji to druga połowa 2019.

źródło: walbrzych.dlawas.info

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.