Przewodnicy narciarscy z SKPS

Miniony weekend obfitował w wydarzenia kołowe. Jednym z nich były pierwsze szkolenia i egzaminy na prowadzenie górskich wycieczek narciarskich. Korzystając z wyjątkowo dobrych warunków w Górach Orlickich udało się przeprowadzić przejście, które zapoznało kandydatów ze specyfiką prowadzenia grup na nartach. W poprzedzającym tygodniu z kolei odbyły się wykłady przybliżające tematykę zimowych zagrożeń i przetrwania, narciarstwa w Sudetach oraz niebezpieczeństwa lawinowego. Pod okiem instruktorów narciarstwa 6 osób na nartach biegowych/backcountry oraz 5 na nartach skiturowych zaprezentowało swój wysoki poziom. Zwieńczeniem był test wiedzy teoretycznej. Miło nam ogłosić, że wszystkich 11 narciarzy zakończyło szkolenie i egzamin z pozytywnym wynikiem 🙂 Gratulujemy! A zimę prosimy o solidny ładunek śniegu aby nasi przewodnicy mogli w pełni korzystać ze swoich nowych możliwości 🙂

Jednocześnie warto pamiętać, że zgodnie z polskim prawem do prowadzenia wycieczek na nartach w górach uprawnieni są wyłącznie przewodnicy górscy na dany obszar, którzy posiadają w legitymacji wpis o możliwości prowadzenia wycieczek narciarskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.