Kurs 2019-21

Zawsze aktualne informacje na forum

 WYKŁADY
odbywają się w sali 503 (piętro 5) Instytutu Nauk Geologicznych, pl. M. Borna 9, Wrocław
05.11.2019 – Architektura i sztuka w Sudetach – wprowadzenie – Damian Kanclerski
07.11.2019 – Przyroda Sudetów – wprowadzenie – Monika Szyrmer
10.11.2019 – Park Narodowy Gór Stołowych – wykład dodatkowy w czasie wycieczki szkoleniowej
12.11.2019 – Fizjografia Sudetów – wprowadzenie – Grzegorz Smoła
14.11.2019 – Geologia Sudetów – wprowadzenie – Andrzej Hałuszczak
19.11.2019 – Historia Sudetów i Śląska – wprowadzenie – Artur Galas
21.11.2019 – Metodyka i etyka przewodnictwa cz. 1 – Tomasz Dudziak
23.11.2019 – Karkonoski Park Narodowy – wykład dodatkowy w czasie wycieczki szkoleniowej.
26.11.2019 – Metodyka i etyka przewodnictwa cz. 2 – Tomasz Dudziak
28.11.2019 – Terenoznastwo 1 – Tomek Deroń
03.12.2019 – Metodyka przewodnictwa (ćwiczenia cz. 1) – Tomasz Dudziak
05.12.2019 – Metodyka przewodnictwa (ćwiczenia cz. 2) – Tomasz Dudziak
10.12.2019 – Góry Europy i świata cz. 1 – Sławomir Nosal
12.12.2019 – Góry Europy i świata cz. 2 – Sławomir Nosal
17.12.2019 – Architektura i sztuka w Sudetach – wprowadzenie cz. 2 – Damian Kanclerski
19.12.2019 – Metodyka przewodnictwa (ćwiczenia cz. 3) – Tomasz Dudziak
<przerwa świąteczno-noworoczno-3królowa>
07.01.2020 – wykład odwołany
09.01.2020 – wykład odwołany
14.01.2020 – Fizjologia wysiłku górskiego – Agnieszka Kruk
16.01.2020 – Geografia turystyczna Polski 1 – Artur Urban
21.01.2020 – Geografia turystyczna Polski 2
23.01.2020 – Nazewnictwo w Sudetach – Tomasz Dudziak
28.01.2020 – Metodyka przewodnictwa (ćwiczenia cz. 4, ostatnia) – Tomasz Dudziak. Start zajęć planowany na godz. 18:00
30.01.2020 – Odzież i sprzęt do uprawiania turystyki górskiej – Sławek Nosal
04.02.2020 – Historia turystyki w Polsce 1 – Witold Papierniak
06.02.2020 – Historia turystyki w Polsce 2
14.02.2020 – Zasady uprawiania zimowej turystyki górskiej – Tomasz Deroń
<przerwa feryjna>
25.02.2020 – Fizjografia Sudetów 1 – Grzegorz Smoła
27.02.2020 – Fizjografia Sudetów 2
03.03.2020 – Fizjografia Sudetów 3
05.03.2020 – Fizjografia Sudetów 4
10.03.2020 – Fizjografia Sudetów 5
12.03.2020 – wykłady zawieszone do odwołania
wykłady online
31.03.2020 – Geologia Sudetów – Andrzej Hałuszczak
02.04.2020 – Geologia Sudetów
07.04.2020 – Geologia Sudetów
16.04.2020 – Geologia Sudetów
21.04.2020 – Geologia Sudetów
23.04.2020 – brak wykładu
28.04.2020 – Przyroda Sudetów – Monika Szyrmer
30.04.2020 – Przyroda Sudetów
5.05.2020 – Przyroda Sudetów
7.05.2020 – Przyroda Sudetów
12.05.2020 – Przyroda Sudetów
14.05.2020 – Przyroda Sudetów
19.05.2020 – Architektura i sztuka Śląska i Sudetów – Damian Kanclerski
21.05.2020 – Architektura i sztuka
26.05.2020 – Architektura i sztuka
28.05.2020 – Architektura i sztuka
2.06.2020 – Architektura i sztuka
4.06.2020 – Architektura i sztuka
9.06.2020 – Architektura i sztuka
11.06.2020- Architektura i sztuka
16.06.2020 – Architektura i sztuka
18.06.2020- Architektura i sztuka
23.06.2020 – Architektura obronna Sudetów
25.06.2020 – Architektura obronna Sudetów
PRZERWA WAKACYJNA
20.10 – egzamin fizjografia
22.10 – zajęcia w muzeum mineralogicznym, gr. 1 – odwołane / covid
27.10 – zajęcia w muzeum mineralogicznym, gr. 2 – odwołane / covid
29.10 – zajęcia w muzeum mineralogicznym, gr. 3 – odwołane / covid
03.11 – Meteorologia i klimatologia Sudetów 1 – Krzysztof Krakowski
05.11 – egzamin geologia – odwołany
10.11 – Meteorologia i klimatologia Sudetów 2
17.11 – Psychologia pracy z grupą 1 – Ewa Popławska
19.11 – Psychologia pracy z grupą 2
24.11 – Metodyka pracy z dziećmi – Dominika Krekora
26.11 – Metodyka pracy z osobami niepełnosprawnymi i seniorami – Tomasz Deroń
08.12 – Zagospodarowanie turystyczne Sudetów 1 – Artur Urban
10.12 – Zagospodarowanie turystyczne Sudetów 2
17.12 – Lawinoznawstwo 1 – Andrzej Sokołowski (start godzina 19:00)
22.12 – Lawinoznawstwo 2 (start normalnie)
Przerwa świąteczno-noworoczno- feryjna
04.02.2021 – Historia Śląska i Sudetów 1 – Marcin Dziedzic
09.02.2021 – Historia Śląska i Sudetów 2
11.02.2021 – Historia Śląska i Sudetów 3
16.02.2021 – Historia Śląska i Sudetów 4
18.02.2021 – Historia Śląska i Sudetów 5
23.02.2021 – Historia Śląska i Sudetów 6
25.02.2021 – Historia Śląska i Sudetów 7
02.03.2021 – Historia Śląska i Sudetów 8
04.03 – Wykład monograficzny: Krzeszów – Witold Papierniak. Start wykładu o 19:00 (do 21:30)
09.03 – Sudeckie panoramy – Witold Papierniak. Start wykładu o 19:00 (do 21:30)
UWAGA ZMIANA: WYKŁAD JEST W ŚRODĘ 17.03 – Góry Łużyckie – Tomasz Dudziak.
23.03 – bez wykładu
25.03 – bez wykładu
30.03 – Historia Turystyki w Sudetach cz 1. – Witold PapierniakSTART WYKŁADU O 19:00
01.04 – wykład odwołany
06.04 – Historia Turystyki w Sudetach cz 2. START WYKŁADU O 19:00
08.04 – Podstawowe przepisy prawne w turystyce cz. 1 – Grzegorz Tyliński
13.04 – Historia kościoła i symbolika sakralna cz. 1 – Grzegorz Chrzanowski
15.04 – Geologia: zaliczenie
20.04 – Historia kościoła i symbolika sakralna cz. 2
22.04 – Historia kościoła i symbolika sakralna cz. 3
27.04 – ZALICZENIE: 1. Zagospodarowanie turystyczne. 2. Historia turystyki
29.04 – Podstawowe przepisy prawne w turystyce cz. 2
04.05 – Reformacja na Śląsku – Joanna Szczepankiewicz-Battek
06.05 – ZALICZENIE: 1. Historia Śląska. 2. Prawo
11.05 – Mniejszości religijne na Śląsku – Joanna Szczepankiewicz-Battek
13.05 – ZALICZENIE: Architektura i sztuka.
18.05 – BEZ WYKŁADU
20.05 – Wykład odwołany
25.05 – ZALICZENIE: Przyroda
27.05 – ZALICZENIE: Fizjografia
01.06 – Gospodarka i historia gospodarcza cz. 1 – Darek Wójcik
08.06 – Gospodarka i historia gospodarcza cz. 2
10.06 – ZALICZENIE: 1. Symbolika sakralna i historia kościoła. 2. Prawo
15.06 – Geomorfologia cz. 1 – Krzysztof Parzóch
17.06 – Geomorfologia cz. 2
22.06 – ZALICZENIE: 1. Gospodarka i historia gospodarcza. 2. Geomorfologia
24.06 – Turystyka rowerowa – Radek Karlicki
29.06 – ZALICZENIE: Geomorfologia. 2. Historia Śląska 2gi termin.

SZKOLENIÓWKI:
26-27.10.2019 -wycieczka zapoznawcza, Góry Sowie
9-11.11.2019 – G. Bystrzyckie + G. Stołowe
23-24.11.2019 – Kotlina Jeleniogórska
30.11-01.12.2019 – obowiązkowe szkolenie z terenoznawstwa, Masyw Ślęży
14-15.12.2019 – wycieczka autokarowa – Ziemia Ząbkowicka
4-6.01.2010 – Góry Wałbrzyskie
18-19.01.2020 – Góry Bardzkie
1-2.02.2020 – Autokarem na Zachód
14-15-16.02.2020 Szkolenie turystyki zimowej, Masyw Śnieżnika. Zaczynamy w piątek wieczorem.
29.02-01.03.2020 – Masyw Ślęży
przerwa covidowa
06.06.2020 – Kłodzko i Góry Bardzkie
07.06.2020 – szkolenie przyrodnicze (Muszkowicki Las Bukowy, Henryków)
20-21.06.2020 – Góry Bialskie
11-12.07.2020 – Karkonosze
8-9.08.2020 – Jesioniki
29-30.08.2020 – czeskie Góry Stołowe
12-13.09.2020 – Rudawy Janowickie
26-27.09.2020 – autokarówka geologiczna
10-11.10.2020 – Karkonosze
przerwa covidova

2021
23, 24.01 – Góry Złote
6, 7.02 – Karkonosze
20-21.02 – autokarówka jeleniogórska
6-7.03 – autokarówka krzeszowska
20, 21.03 – Góry Wałbrzyskie

10-11.04 – egzamin z terenoznawstwa
24.04 – Masyw Śnieżnika
8-9.05 – autokarówka Ziemia Kłodzka
22-23.05 – szkolenie pierwsza pomoc
5-6.06 – (z opcją 3-6.06) – Góry Sowie + Kamienne: czerwcowy rajdzik
19-20.06 – Góry Kaczawskie
26-27.06 – Góry Opawskie (+ autokar)
17-18.07 – Góry Izerskie
EGZAMIN WEWNĘTRZNY 4-5.09.2021