Studenckie Koło Przewodników Sudeckich - z Nami w Sudety

menu SKPS z nami w Sudety
Poznaj Sudety. Aktualności sudeckie - wiadomości z Sudetów polskich i czeskich.
Jeżeli chcesz aby Twoja informacja ukazała się na naszej stronie wypełnij krótki formularz
Dziamdziak, dodano: 25.08.2011, 12:13

Przewodnik po Górach Bystrzyckich i Orlickich

Strona „Góry Bystrzyckie. Odkryj nieznane” informuje o ukazaniu się nowego przewodnika po Górach Bystrzyckich i Orlickich (zasadniczo – po ich polskiej części), którego autorem jest Marek Gałowski. Wydawcą jest Wydawnictwo Markowa Turystyka (Żelazno 2011). Przewodnik ma kieszonkowy format 10 x 14,5 cm (A6), liczy 284 (+8) stron, zawiera liczne ilustracje czarno-białe i kolorowe. Kosztuje ok. 13 zł.
W książce znajduje się – według informacji Wydawnictwa – krótka charakterystyka obu pasm górskich, ABC miejscowości (rys historyczny z uwzględnieniem rozwoju turystyki + prezentacja najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych), opis wszystkich znakowanych szlaków turystycznych (PTTK) w obu pasmach (po stronie polskiej), prezentacja szczególnych atrakcji turystycznych (m.in. Autostrada Sudecka, Dolina Dzikiej Orlicy, dukty Gór Bystrzyckich), wykaz i opis drogowych przejść granicznych, informacja turystyczna (adresy i telefony).
Jak sądzę, chodzi nie tyle o zupełną nowość, ale o drugie, rozszerzone wydanie przewodnika, który pod tym samym tytułem i w tym samym formacie ukazał się w 2007 r. (liczył 230 s., wydawcą była Oficyna Wydawnicza „BRAMA” z Kłodzka). Zaletą tego przewodnika (mówię o pierwszym wydaniu, które znam) jest przede wszystkim to, że Autor jest doskonale zorientowany w terenie, opisuje wiele mało znanych ciekawostek i przedstawia aktualny stan – na przykład znakowania, z uwzględnieniem niedawno dokonanych zmian. A także to, że pisze z sercem i zaangażowaniem, Zapewne te same uwagi można odnieść do nowej publikacji.
W nagłówku – okładki obu wydań.
komentarze []
[wróć do newsów]Jeżeli chcesz skometować dany artykuł, możesz to zrobić na naszym forum

Powered by PsNews
w Sudety z naszym przewodnikiem

Wigety SKPS w Sudety


Zobacz koniecznie
Wydarzenia
Wydarzenia w SKPS XII Obóz Sylwestrowy
Nasza Galeria
Forum, ostatnie wątki
ďťż
>>Poci?giem do „Miasta Ró?”
eDom, 01.08.17 08:59
>>Wyjazd na ferraty do Austrii
Gobbar, 23.07.17 02:44
>>Zagadki górskie z Sudetów i okol...
KrzysiekJ, 28.06.17 12:30
>>SKPSowa wycieczka do Izraela
OlaSteplewska, 26.06.17 12:18
>>Zlot Prezesów SKPS i AKT na ??ce...
Darek Wójcik, 19.06.17 05:21
Sudety prognoza pogody

Szukaj w obrębie serwisu
Napisz do Nas
Współpracujemy
Zobacz koniecznie Sklepy górskie SKALNIK
Dalekie obserwacje
SKT PWr
Wspieramy
Zobacz koniecznie rzepka kolana
pajacyk

ministat liczniki.org
Sudety | przewodnik sudecki | koło przewodników sudeckich | Wiadomości z Sudetów | fascynacja Sudetami | wycieczki po Sudetach
Strona jak i wszystkie materiały na niej zawarte jest własnością Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich we Wrocławiu. Jeżeli uważasz, że jakiekolwiek materiały czy zdjęcia zamieszczone w tym serwisie wykorzystywane są bezprawnie i bez zgody autora, skontaktuj się z webmasterem
© 2007-2011 Studenckie Koło Przewodników Sudeckich we Wrocławiu. Marcin Kurpiewski.